מן העיתונות

כתבה על המעבדה באתר מאקו, מדור נקסטר המדור הדיגיטלי לכתבה

תיקון איפון מן העיתונות

מעבדה נוספת שמספקת שירותי תיקון תוכנה וחומרה לאייפון היא "פיקס פון", השייכת לשני אחים, אלי ומנחם ריבקין.
 מדובר באחת המעבדות היחידות בארץ שיודעות להחליף שבבים, כמו קבלים ונגדים, על גבי לוח האם של המכשיר מבלי הצורך להחליף את כל הלוח.
זאת, בשונה מהתיקון במפעילות הגדולות שמחליפות את כל לוח האם במחיר של אלפי שקלים.

שקע טעינה
"אחת התקלות הנפוצות היא זכוכית שבורה במסך וגב מנופץ", מסביר אלי ריבקין, האחראי על המעבדה בחברה. "גם בעיות טעינה נפוצות מאוד.
 שקע הטעינה באייפון רגיש מאוד ללחות, הוא חשוף ומאפשר חדירת מים.

כפתור הבית לא מגיב
"בנוסף, ישנם מקרים בהם לחצן הבית מסרב לעבוד, מהסיבה שהוא מקבל מתח ישיר מהכבל האחראי על הטעינה, תקלה שנפוצה באייפון 4 בלבד.
באייפון 4 ו–4s, יש תקלה שאין קליק בלחצן ההדלקה.

אוזניה פנימית
גם האוזנייה הפנימית (הקרובה לאוזן), לפעמים לא עובדת ואין שמע, יש רעשים באוזניה או השמיעה חלשה. זו תקלה נפוצה באייפון 4 ו–4s".

המצלמה לא נפתחת
תקלה נוספת כוללת מצב בו המצלמה לא נפתחת. "באייפון יש שתי מצלמות. איך נדע אם זו המצלמה הקדמית או האחורית? נחזור לברירת מחדל (הגדרות > כללי > איפוס > אפס את כל ההגדרות) ואם המצלמה האחורית תקולה, היא עדיין לא תיפתח. ואם הקדמית תקולה, אז האחורית תעבוד עד שנעבור שוב למצלמה הקדמית. זו תקלה נפוצה באייפון 4 ו–4s", מסביר ריבקין.

עוד תקלות כוללות צלצלן לא עובד, רמקול תקול (לא עובד בזמן שיחה, לא מצלצל בשעת שיחה, לא שומעים מוזיקה) ומיקרופון לא עובד (מיקרופון לא עובד למטה, למעלה, רק בזמן שיחה). "אחת מתקלות החומרה הנפוצות באייפון 4, היא שהמיקרופון מפסיק לעבוד לחלוטין או לסירוגין. אחרי 30-40 שניות של שיחה המיקרופון משתתק או שומעים רעשים חזקים באוזניה. בעיה זו מוגדרת כבעיית שמע כללית בזמן שיחת GSM בלבד. בשביל לאמת את התקלה יש לנסות ולהוציא שיחה ב-voice over ip (להוציא שיחה בתוכנתviber או skype).

"אם המיקרופון יעבוד בתוכנות האלו, הבעיה היא ברכיב המעבד את השמע בזמן שיחה. מדובר על רכיב הממוקם בקצה העליון של לוח האם, וכתוצאה מנפילות הוא מתרומם ממקומו. כאשר רגל אחת או יותר של הרכיב לא נוגעות בלוח האם, המיקרופון באייפון 4 מפסיק לעבוד לסירוגין", מגלה ריבקין.

גם קורוזיה (חלודה) כתוצאה מחדירת מים יוצרת בעיות באייפון. "אפשר לתקן בעיות קורוזיה במעבדות המתמחות בתיקוני לוחות האם", מדגיש ריבקין. "ישנן מעבדות אשר יגבו תשלום בעבור בדיקה וניקיון, אך לא יתעסקו עם הלוח אם. גם אם האייפון נפל למים אפשר לפעמים לתקן. כמו בכל מכשיר חשמלי, גם בתוך האייפון יש מעגל חשמלי (לוח האם) ובעת נגיעת המים בלוח נוצר קצר. אם זה קורה, אנו ממליצים לכבות את האייפון ולא לחבר אותו לחשמל. כל עוד האייפון כבוי, לא עובר בו זרם והקצר שהמים יוצרים לא יפגע במכשיר. ברגע שמדליקים אותו, מחזירים את זרם החשמל והמים בפנים יוצרים קצר שלא תמיד אפשר לתקן".

כתבה מתוך מעריב העיתון המודפס:

חדש:מעבדה ישראלית מתקנת תקלות חמורות באייפון (מעריב 05/08/12)
במשך תקופה ארוכה נאלצו בעלי מכשירי אייפון, שקנו את המכשיר בארה"ב או שגילו שהמכשיר סובל מתקלה רצינית להחליף את המכשיר בחדש או להשבית אותו. מעבדה חדשה שהקימו מנחם ואלי ריבקין נותנת מענה לבעיות שעד כה נחשבו לחסרות פתרון.
עד לא מכבר הומלץ לא לרכוש מכשירי אייפון מארה"ב משום שרובם נעולים על ידי חברות הסלולר המקומיות. כל נסיון לפרוץ את המכשירים הסתיים במפח נפש, כי גם אם פריצתם הוכתרה בהצלחה הם ננעלו במהלך שידרוג גרסת התוכנה.במעבדה שפתחו הצליחו האחים ריבקין לפרוץ את התוכנה של מכשירים נעולים ולהחזירם למצבם התחלתי. הידיעה התפשטה, והמעבדה מקבלת כעת פניות מכל רחבי העולם. המעבדה נותנת מענה גם לתקלות שעד היום השביתו את המכשירים,בהן תקלות ברמקול וקורוזיה.

מנחם ואלי ריבקין מעבדת פיקספון

מעבדה ישראליתמתקנת תקלות חמורות באייפון

כתבה מתוך דה מרקר