את האייפון הראשון שלי רכשתי בניו יורק בסוף 2007. כשהגעתי איתו לארץ הייתי בין הראשונים בישראל עם המכשיר החדש והמדובר של אפל – כולם התלהבו, קינאו ולא הפסיקו להתפעל ממנו.

השנים חלפו אך הנאמנות שלי לאייפון נותרה בעינה. אייפון 4 היה המכשיר הבא שלי וגם שם לא עצרתי. אייפון S6 פלוס היה הבא בתור ובתחילת 2019 שדרגתי את עצמי לאייפון XS, היהלום החדש של אפל ובעיני הטלפון החכם הטוב ביותר שאי פעם יוצר.

לפני כמה חודשים יצאתי עם המשפחה לטיול בנחל השופט ברמות מנשה. היה נהדר, הילדים השתכשכו במים, הנופים היו מופלאים וכולנו נהנו מאוד. צילמתי עם האייפון XS שלי תמונות משפחתיות מרהיבות, אבל אז הגיע רגע אחד של חוסר תשומת לב מצידי. השובב הקטן שלי לקח את המכשיר ונכנס איתו אל תוך מי הנחל.

מסך שחור ושחור בעיניים

הספקתי אמנם לשלוף אותו מידיו במהירות תוך שניות בודדות, תוך תקווה שלא נגרם כל נזק. אך לצערי גיליתי כי אשר יגורתי בא לי: האייפון לא נדלק. מסך שחור, לא מגיב, שום פעולה לא עזרה.

זה היה סיום עגום ליום מושלם. מעבר לתמונות שצולמו באותו יום, האייפון שלי הכיל כל כך הרבה זיכרונות, צילומים וסרטונים יקרים ולא פחות חשוב, מידע רב שקשור לעבודתי בחברת מחשבים. מידע אשר ברוב טיפשותי לא דאגתי לגבות.

כמעט כבר השלמתי עם כך שהאייפון האהוב שלי הלך לעולמו, אבל לאחר שחזרתי הביתה וכתבתי פוסט כואב על האובדן שלי, הגיב אחד מחבריי עם לינק לאתר של "פיקספון" ותגובה קצרה: "לך אליהם אחי, מספר 1 בארץ".

המעבדה המקצועית ביותר בתל אביב

לאחר חיפוש באינטרנט התברר לי כי "דה מרקר", העיתון הכלכלי האמין והחשוב, דירג את מעבדת פיקספון כמעבדה המקצועית ובעלת השירות הטוב ביותר בתל אביב.

הייתי קטן אמונה, אבל לא היה לי מה להפסיד. הגעתי אל המעבדה ברחוב לאונרדו דה וינצ'י בתל אביב עם האייפון התקול שלי. התקבלתי בסבר פנים יפות, שירות נחמד ואדיב, אשר האזין בקשב רב למה שסיפרתי לו ואפילו הזדהה עם הכאב שלי.

אבל עם כל הכבוד, לא הזדהות היא מה שחיפשתי אלא עבודה. ואת זה פיקספון סיפקה בגדול. כנגד כל הסיכויים, הצליחו הטכנאים המומחים של פיקספון להחזיר את האייפון XS היקר שלי לקדמותו, כאילו לא היתה כל תקלה. ואם זה לא מספיק, עוד קיבלתי אחריות על התיקון.

פיקספון אוהבים אייפון

פיקספון הינו מרכז שירות מכירה ומעבדה לתיקון אייפון סמארטפון וטאבלט אשר קיים משנת 2008. המעבדה מספקת שירות תיקוני חומרה (החלפת מסכים, סוללות ותיקון לוחות אם) וגם שירותי תוכנה (עדכוני גרסה, העברות ושחזור מידע) לכל סוגי המכשירים. עם שירות ויעילות שכזו, באמת אין מה לחפש במקום אחר. האייפון XS שלי שנמצא איתי עד היום, יעיד על כך.