למה חשוב כל כך חלפים מקוריים?

דבר ראשון שאנחנו רוצים להתמקד בו היא חשיבות החלקים המקוריים לסמארטפון, ישנם כיום אלפי מפעלים בתחום המייצרים חלקים תחליפיים למכשירים שלנו, חלקם מייצרים מוצרים הקרובים למקור ואף כאלו המתעסקים בחידוש המקור, ואחרים בייצור חלקי חילוף מזוייפים אשר בדרך כלל נמכרים במחיר זול יותר.

למה חשוב כל כך חלפים מקוריים?

שילמתם על המכשיר שלכם אלפי שקלים, נשבר לכם המסך, מה ההבדל בין מסך מקורי לתחליפי. ובכן יש הרבה הבדל

קודם כל יש להבדיל בין הסדרות במכשירים, כשמכשירים המוזלים של החברות השונות אין כל כך משמעות למסך מקורי מכיוון שגם במקור היצרנית לא השקיעה במסך איכותי

קודם כל הצבעים של התצוגה, במסך המקורי היצרניות משקעיות מאוד באיכות תצוגה וזה אחד מהמירוצים במלחמה בין היצרניות, אם קנינו מכשיר אייפון באלפי שקלים ולאחד שנשבר שמנו עליו מסך לא מקורי קיבלנו בעצם מכשיר התצוגה שלו פחות חדה ויותר מזכירה מכשיר סיני פשוט וזול. אבל זה לא הכל

מסך לא מקורי לסמארטפון הוא שביר יותר

מסך מקורי הוא עמיד יותר לשברים, ככל שהזכוכית חזקה וצפופה יותר כך היא תישבר לרסיסים קטנים יותר. מסך לא מקורי יישבר בשברים גדולים יותר. ובמקרה של שבר הסיכוי שלו להפסיק לעבוד ולהשבית את המכשיר גבוה יותר.

מסך לא מקורי לאייפון צורך יותר סוללה
על גבי המסך ישנם רכיבים המעבדים את פקודות לוח האם, כשהמסך שלכם לא מקורי גם הרכיבים הללו לא מקוריים והם עלולים לא להתאים ב 100 אחוז, מה שגורם לסכנה לרכיבי התצוגה והתאורה וכן מרוקן את סוללה המכשיר מהר יותר.

מסך מחודש מקורי, מה זה אומר?

מסך מחודש מקורי בהנחה שהוא באמת כזה יהיה זהה באיכות התצוגה ובכמות הצבעים למסך המקורי, מה ההבדל בין מסך מקורי למסך מחודש?

במסל מחודש החליפו זכוכית, בעצם יש תעשייה שלמה וגדולה המתעסקת החידוש מסכים שנשברו. מסך מקורי שעובד באופן מלא והתקלה היחידה שלו היא שבר יוחלף בזכוכית חדשה. גם כאן יש רמות איכות ברמת הזכוכית המוחלפת ויש מסכים מחודשים המתקרבים למקור, בו בזמן שיש מסכים מחודשים שבירים במיוחד.
להתקין מסך לא מקורי זה לא חיסכון.

מסך לא מקורי לאייפון ברוב המקרים עולה חצי מחיר מהמסך הלא מקורי, למה אנחנו לא ממליצים על מסך לא מקורי?

אם שילמתם 200 שקלים למסך לא מקורי והמסך המקורי יעלה 400 שקלים, לאחר שאנחנו יודעים שהמסך הלא מקורי לא עושה את אותה העבודה ושביר יותר, אם בכל זאת תבחרו בו אתם אכן תוכלו להחליף פעמיים מסך במחיר של מסל מקורי אחד, אבל עדיין נשארתם בלי מסך נורמלי עמיד ועובד לסמארטפון שלכם.